Nastavljamo sa obeležavanjem 10. rođendana Fabrike Fotografa. U nedelju, 15. oktobra 2023. u 19h ćemo otvoriti još jednu izložbu fotografija – ovog puta samostalnu.
Dve naše Fabrikantkinje, Ivana Nikolić i Verica Prekić će izložiti svoje foto projekte na kojima su radile u prethodnom periodu.
Ivana Nikolić je doktor bioloških nauka/imunolog koja se usavršava u Madridu u španskom Nacionalnom centru za kardiovaskularna istraživanja. Fotografiju voli od malih nogu, a prvi kurs fotografije je završila u Fabrici Fotografa 2014. godine dok je još uvek živela u Beogradu.
Ivana će u okviru ove izložbe izložiti dva projekta. “Aršini” prikazuje njeno viđenje diskriminacije nad ženama u savremenom društvu, a “Pololmljena u prevodu” prikazuje njene emocije nakon gubitka oca.
Verica Prekić je po zanimanju sudija i joga instruktor. Voli filozofiju i mitologiju, prirodu i fotografiju. Fabrici Fotografa se priključila 2013. godiine među prvim polaznicima. Verica će izložiti svoj projekat “Ovo nije mesec”.
Posetioci će izložbu moći da pogledaju do 19. oktobra u Kulturonom Centru Dorćol, Mike Alasa 48 u Beogradu, a ulaz je besplatan.